Aquar Terap FD 250 ml

(proti žaberním a kožním červům)

Přípravek je určen proti žaberním a kožním červům (žábrohlístům) rodu Dactylogyrus a Gyrodactylus. Lze kombinovat s ostatními přípravky.

krabice Prodej ukončen (0 ks)
Kdy bude zboží u Vás? otaznik
Výrobce: Aquar
Kód zboží: AQ080

Přípravek je určen proti žaberním a kožním červům (žábrohlístům) rodu Dactylogyrus a Gyrodactylus spp., Capillaria spp., Gamallanus spp. a dalších.
Lze kombinovat s ostatními přípravky.

(antihelmintózní přípravky, dimethylketon, methylenovámodř, dimethylketon)

Dávkování:
5-10 ml přípravku na 20 l akvarijní vody, dle síly nákazy.
Do nádrže zavedeme silné vzduchování a teplotu zvýšíme na horní mez snášenlivosti daného druhu. Doba používání závisí na zdravotním stavu ryb. Po 4 dnech vyměníme 1/2 vody v nádrži a přidáme polovinu původní dávky léčiva.


Příznaky onemocnění:

  1. Nepříjímání potravy
  2. Vybledlost
  3. Zdržování se pod hladinou a vyhledávání vzdušných míst
  4. Otírání o předměty nebo rostliny v akváriu
  5. Šedá místa na ploutvích a šupinách
  6. Deformace páteře
  7. Omezení pohyblivosti
  8. Červi v řitním otvoru

 

Příznaky onemocnění se při mírných invazích neprojevují. Při silné invazi žábrohlístů dochází k shromažďování ryb pod hladinou.
Ryby jsou nápadně světlé, nouzově dýchají u hladiny a masivně hynou za příznaků dušení.
Při mírnějším průběhu přestávají ryby přijímat potravu a hynou postupně za stejných příznaků.

Při napadení žaber jsou příznaky stejné jako u daktylogyróz. Převládají příznaky dušení. Při masivnější invazi na kůži se ryby otírají o rostliny nebo předměty v akváriu. Na rybách ve vodě lze zjistit našedlé okrsky na ploutvích i na těle.


Prevence:

1) Do akvárií se monogenetické motolice dostávají nejčastěji z cyklopem z kaprovitých rybníků. Nalovené krmení proto necháme do druhého dne v mělkých nádobách okysličovaných vzduchem. To platí jen pro živorodé motolice.

2) Po léčení monogenóz je nutné původní nádrž před dalším použitím vypustit a rádně dezinfikovat. Dezinfekci provedeme tak, že původní vodu vypustíme a řádně vytřeme houbičkou namočenou v Savu. Stejným způsobem ošetříme i předměty použité v akváriu. Filtrační hmotu odstraníme a nahradíme novou. Filtr a jeho součásti ponoříme do roztoku Sava (1 plné víčko na 10 l) na 24 hodin a potom řádně opláchneme vodou. Pokud bylo akvárium osázeno rostlinami je nutné rostliny před dalším vsazením ošetřit pod tekoucí vodou.


© www.aquar.cz


Přípravek skladujeme uzavřený, na tmavém a chladném místě.
Chraňte před mrazem a slunečním zářením.
Chraňte před dětmi a domácímí zvířaty!

 
  • Výrobce: Aquar