Aquar Terap SH 100 ml

(proti střevním bičíkovcům)

Preventivní přípravek určený k potlačení škodlivých střevních bičíkovců rodu Spironucleus a Hexamita. Přípravek potlačuje i vnitřní červy (kapilariózu a kamalanózu ryb).

krabice Skladem u dodavatele (0 ks)
Kdy bude zboží u Vás? otaznik
Osobní odběr 4.3.2021
Rozvoz do 20 km 9.3.2021
PPL (pouze ČR) 3.3.2021
Česká pošta - Balík Do ruky 5.3.2021
PPL Export Slovensko do 5 Kg 9.3.2021
Výrobce: Aquar
Kód zboží: AQ0630

Preventivní přípravek určený k potlačení škodlivých střevních bičíkovců rodu Spironucleus elegans, Hexamita salmonis a dalších parazitům střevní dutiny ryb. Přípravek potlačuje i vnitřní červy (kapilariózu a kamalanózu ryb).
Příznaky onemocnění jsou dlouhé, světlé výkaly, propadlá (kachetická) břišní stěna, nechutenství, děrová nemoc, červi ve střevech ryb nebo červy v řitním otvoru ryb.
Lze kombinovat s ostatními přípravky.

(Nitrofurany, Fenbendazol, Metronidazolum hydrochloridum​)

Dávkování:
1-5 ml prípravku na 20 l akvarijní vody, dle síly nákazy.
Do nádrže zavedeme silné vzduchování a teplotu zvýšíme na horní mez snášenlivosti daného druhu. Doba používání závisí na zdravotním stavu ryb, minimálně však 8 dní. Každy druhý den vyměníme 1/3 vody v nádrži a přidáme třetinu původní dávky přípravku.


Příznaky onemocnění:

Poruchy plavání, nechutenství, propadlá břišní dutina, deformace páteře, stání hlavou šikmo vzhůru nebo dolů, vyhledávání vzdušných míst, delší světlé výkaly setrvávající dlouho u řitního otvoru.

Projevují se poruchami v plavání, např. u skalár a diskusů, ale i jiných druhů ryb. Dochází k nekoordinovaným, střelovitm, resp. prolamovaným pohybům napadených ryb – ryby se „kroutí“ a často dochází k prohýbání páteře u ocasní ploutvičky.
Ryby vyhledávají vzdušná místa a často stojí hlavou šikmo vzhůru nebo dolů ke dnu. V počátečním stádiu ryby zanechávají delší výkaly, které se dlouho drží u řitního otvoru. Výkaly mají světlou barvu.
Při silnějším napadení se ryby otáčejí kolem své podélné osy, jsou apatické, přestávají hltavě přijímat krmivo, napadení jedinci hejnových ryb se oddělují od hejna, vyhledávají klidná místa, kde hynou.
Poklepáním na stěnu nádrže zjistíme, že únikový reflex zůstává dlouho zachován.
Patogenické změny jsou v počátečním stádiu nevýrazné.


Prevence:

V chovu akvarijních ryb je velmi důležitá a můžeme jí rozdělit do dvou fází.

1. Pravidelně sledujeme obsah dusíkatých látek zejména amoniaku a dusitanů a u skupiny sumcovití a u cichlid rodu Symphysodon discus, Apistogramma sp. i obsah dusičnanů. Při vyšších koncentracích uvedených látek dochází k oslabení organismu ryb a k invazi bičíkovců. Pravidelnou kontrolu obsahu dusíkatých látek ve vodě provádíme zejména při zkrmování živé potravy nebo při krmení syrovým masem – to platí především pro chovatele diskusů.

2. Preventivním ošetřením ryb výše uvedeným preparátem podle intenzity a druhu krmení min. 1 x za měsíc v koncentraci 500 mg na 100 l vody.
- při výměně vody dávkujeme 1 ml na 50 l akvarijní vody


© www.aquar.cz


Přípravek skladujeme uzavřený, na tmavém a chladném místě.
Chraňte před mrazem a slunečním zářením.
Chraňte před dětmi a domácímí zvířaty!

  • Výrobce: Aquar